"MIKOŁAJ W TRÓJCE"

W    dniu 6 grudnia  każdy z niecierpliwością wypatrywał uroczego gościa z długą siwą brodą, który przyleciał saniami zaprzężonymi w renifery w towarzystwie uroczej Śnieżynki. W Knurowie w  Miejskim Przedszkolu nr. 3 im. Juliana Tuwima   wszyscy wierzyli, że św. Mikołaj ich odwiedzi. Serduszka przedszkolaków przepełnione były radością bo cały rok  starały się być bardzo grzeczne. Niestety okazało się, że sanie Mikołaja miały awarię i trzeba na gościa troszkę dłużej poczekać. Do przedszkola zadzwonił Elf i poprosił aby wszystkie przedszkolaki obejrzały film, który Mikołaj specjalnie dla nich nagrał. Z wypiekami na twarzy dzieci chłonęły każde słowo wypowiadane przez ich ukochanego mieszkańca Laponii.

Czytaj więcej...

"BARBÓRKA 2017"

Uroczystość która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń w naszym przedszkolu to "Barbórka". Tradycyjnie dnia 05.12.2017 roku  przedszkolaki goszczą tatusiów naszych przedszkolaków oraz przedstawicieli Związków Zawodowych JSW Knurów - Szczygłowice. Zaproszonych tatusiów, w tym górników ubranych w galowe mundury, przedszkolaki powitały specjalnym programem artystycznym. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych zaprezentowały swoje umiejętności, składając życzenia w formie wierszy, piosenek i tańców również regionalnych. Po części artystycznej goście podzielili się z dziećmi wiedzą na temat ciężkiej pracy w kopalni.  Na koniec każdy przedszkolak w ramach podziękowań za miłe przywitanie i występy otrzymał od zaproszonych gości słodką niespodziankę. Natomiast dzieci wręczyły małe upominki dla wszystkich gości. Dziękujemy za miłe spotkanie.

"DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2017"

 11 października  2017 roku to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.  Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. W tym uroczystym dniu 5-latki z grupy "STOKROTKI" I "PSZCZÓŁKI"zaprosiły gości na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zaprezentowały się najlepiej jak umiały. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek a także teatrzyku oraz tańca.  Przed pracownikami debiutowały dzieci 3,4 letnie z grupy "MOTYLKI". Na zakończenie każdy zaproszony gość dostał mały upominek. Uroczystość przygotowały nauczycielki: Krystyna Grzesik i Joanna Murańska.

Czytaj więcej...

"PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 2017"

   Dzień 17 października 2017 roku na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków Miejskiego Przedszkola nr 3 im. J. Tuwima w Knurowie i ich rodziców, gdyż to właśnie w tym dniu miała miejsce jedna z najważniejszych uroczystości przedszkolnych– „Pasowanie na przedszkolaka”. Dzieci z uśmiechami na twarzach zaprezentowały rodzicom wiersze, piosenki i tańce, otrzymując od nich głośne brawa. Punktem kulminacyjnym uroczystości, który dzieci z pewnością zapamiętają do końca życia, był moment pasowania. Pani dyrektor, Iwona Stańczyk, w asyście wesołego pajacyka i rezolutnych krasnali dokonała aktu pasowania, a wychowawczynie wręczyły dzieciom pamiątkowe medale. Po części oficjalnej rodzice wraz z dziećmi zaproszeni zostali do wspólnego poczęstunku. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za liczny udział w uroczystości „Pasowania na przedszkolaka” i wspólną zabawę. 

Czytaj więcej...

"ŻEGNAJ PRZEDSZKOLE 2017"

    Czas leci nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola,  dziś szykują się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu - edukacji szkolnej. 27czerwca  2017 roku dzieci z grupy ,,KRASNALE” i "SŁONECZKA"przygotowały uroczystość pożegnalną z przedszkolem, na którą zostali zaproszeni wszyscy rodzice najstarszych przedszkolaków. Uroczystość rozpoczęła się od podniosłego poloneza. Potem była część artystyczna, program był bardzo różnorodny - były piosenki, wierszyki i tańce. Wiersze i piosenki opowiadały o pożegnaniu, tęsknocie, ale i nowych zadaniach czekających przed przyszłymi uczniami.  Na koniec przyszedł czas na nagrody i podziękowania.Pani Dyrektor dziękowała dzieciom za przedstawienie i życzyła sukcesów w szkole,  natomiast rodzicom dziękowała za szczególne zaangażowanie w pracę przedszkola.

Podkategorie