"XX SPOTKANIE Z KULTURĄ ŚLĄSKĄ 2017"

  Dnia 09.06.2017 roku odbyła się uroczystość regionalna pod hasłem "Na ty naszym Ślonsku" na której gościliśmy dzieci wraz z opiekunami oraz panią dyrektor  Gabrielą Grochlą, panią w-ce dyrektor Izabelą Piksa z Przedszkola nr10 w Czerwionce -Leszczynach. Wszystkich bardzo serdecznie powitała dyrektor naszego przedszkola Iwona Stańczyk. Spotkanie poprowadziły nauczycielki: Małgorzata Bielicka i Krystyna Grzesik, które miało charakter sprawdzenia wiadomości o naszym regionie. Prowadzące przeniosły wszystkich na Śląsk, przypomniały charaktersytyczne cechy naszego regionu, opowiedziały o naszym mieście Knurowie.

Czytaj więcej...

TWINPIGS ŻORY 2017

 Nadszedł upragniony dzień w roku naszych przedszkolaków... 

Dnia 01 czerwca 2017 roku wychowankowie wraz z opiekunami i całym personelem przedszkola wyjechaliśmy na wycieczkę do westernowego miasteczka Twinpigs w Żorach. Po przybyciu na miejsce ukazało się nam miasteczko, idealnie odwzorowujące krajobraz dzikiego zachodu. Przy wejściu powitał nas kowboj, który przedstawił program przygotowanych dla nas atrakcji. Bawili się wszyscy, od najmłodszych trzylatków po najstarszych już pięciolatków. Dzieci mogły skorzystać z Wesołego Zakątka Lucky Lucka, gdzie czekało ich malowanie twarzy i kącik rysunkowy. Było również Kino5D, Family Coaster, Karuzela Whisky po której wszystkim kręciło się w głowach. Najmłodsze dzieci wyśmienicie bawiły się skacząc na ogromnym dmuchańcu. Dla starszych dzieci z pewnością niezapomnianą atrakcją było przejście po linach i spotkanie z Indianką w Tipi. Bawiliśmy się do godziny 12.00. Następnie byliśmy świadkami prawdziwego napadu na bank, z pościgiem i pojedynkami rewolwerowców. Dzieci były zachwycone, rzeczywistość nabrała nowych barw. W przerwach między niespodziankami zjedliśmy banana i wypiliśmy soczek. 

Czytaj więcej...

WIELKANOCNE NIESPODZIANKI 2017

 Już od początku kwietnia w naszym przedszkolu odczuwało się atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci poznawały zwyczaje i tradycje Świąt: malowały pisanki, robiły zajączki, kurczątka, baranki, koszyczki, palmy, stroiki na stół wielkanocny i dekoracje do kącików zainteresowań.Przedszkolaki przedstawiały w formie teatrzyku zwyczaje wielkanocne jakie kultywujemy. Zajączki, kurczątka i dzieci opowiadały o zwyczaju chowania upominków od ,,zajączka”, zdobieniu jajek, koszyczkach ze święconką a także o zwyczaju polewania wodą w Wielkanocny poniedziałek – śmigusie- dyngusie. Dnia 12 kwietnia po śniadaniu wielką atrakcją dla dzieci byŁo pojawienie się Zajaczka wśród dzieci z niespodziankami. Dzieci śpiewały piosenki wielkanocne oraz otrzymały zadania do wykonania:ozdabianie jajek różnymi technikami plastycznymi, modelowanie z masy solnej babek wielkanocnych oraz układanie puzzli itp. Był to wspaniały, pełen wrażeń dzień. Spotkanie Wielkanocne przygotowała nauczycielka Natalia Kamińska.

Czytaj więcej...

MAMO KOCHAM CIĘ 2017

 Jak co roku spotykamy się z Mamami naszych przedszkolaków z okazji pięknego świeta "Dnia Matki". W dniu 26.05.2017 roku w godzinach rannych mamy tłumnie przekraczały progi naszego przedszkola, aby móc podziwiać swoją pociechę w programie artystycznym. Spotkania te miały rózny charakter ale przyświecał im jeden cel, aby uśmiech na twarzach mam gościł bardzo długo, żeby były w tym wyjątkowym dniu szczęśliwe, zadowolone i promienne. Popłyneły wiersze, piosenki, tańce,,,,niespodzianki dla mam...konkursy, a także życzenia. Oczywiście nie zapomnieliśmy dopieścić mamy upominkami wykonanymi wlasnoręcznie przez dzieci oraz słodkim poczęstunkiem. To był na prawdę wyjątkowy i ciepły dzień. Dziękujemy!!!

Czytaj więcej...

"ŚWIĘTO KOBIET 2017"

Abyś była uśmiechnięta, w dniu tak ważnego święta.” – właśnie te słowa dały się dzisiaj słyszeć z ust przedszkolaków. Na uroczysty poranek z okazji „Dnia Kobiet” przedszkolaki z grupy III "Krasnale" i IV "Słoneczka" zaprosiły wszystkie panie pracujące w przedszkolu aby wspólnie świętować.Chłopcy pod kierunkiem swoich pań przygotowali dla dziewczynek i pań krótki program artystyczny składający się z wierszyków i piosenek. Odświętnie ubrani z muchami pod szyją zatańczyli dla wszystkich kobiet… Tancerze nagrodzeni zostali uśmiechem i wielkimi brawami. Chłopcy złożyli również życzenia i wręczyli wszystkim małym i dużym paniom słodki kwiatek. Nie zabrakło również „słodkich niespodzianek” dla wszystkich dzieci.W tym dniu chłopcy zachowywali się wyjątkowo, a na dziewczęcych buziach malował się uśmiech.Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania miłym gestem, słowem, upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia. Uroczystość przygotowały nauczycielki : Małgorzata Bielicka i Krystyna Grzesik.

Czytaj więcej...

Podkategorie