"BARBÓRKOWE ŚWIĘTO 2016"

   Z okazji zbliżającej się Barbórki nasze przedszkole odwiedzili tatusiowie naszych przedszkolaków oraz przedstawiciele związków zawodowych górników z Kopalni JSW w Szczygłowicach. Spotkanie zaczęło się od zaprezentowania programów artystycznych w każdej grupie wiekowej w formie wierszyków, piosenek, tańców regionalnych i inscenizacji. Następnie dzieci zobaczyły strój galowy górnika i dowiedziały się jak ciężka i niebezpieczna jest praca na kopalni.

Czytaj więcej...

"PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 2016"

03.11.2016 roku był szczególnym dniem zwłaszcza dla dzieci uczęszczających do naszego przedszkola pierwszy rok. Tego właśnie dnia w każdej z sal odbyło się PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. W uroczystości brały udział wszystkie grupy wiekowe wraz z wychowawcami, pani Dyrektor Iwony Stańczyk w towarzystwie 7 Krasnali - wesołych, uśmiechniętych. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Następnie dzieci złożyły ślubowanie i obiecały zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom... przeszły przez tunel krasnalowy. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał odznakę Dzielnego Przedszkolaka. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć:  Mamo, tato! Jestem przedszkolakiem!

Czytaj więcej...

"DZIEŃ DZIECKA 2016"

 W tym roku tj. 30.05.2016 roku Dzień Dziecka miał być obchodzony w Wiosce Indiańskiej - Tworków koło Raciborza. Niestety pogoda spłatała nam figla, było dużo deszczu i burzowo. Wyjazd przeniósł sie w innymn kierunku, bo do Multikina w Zabrzu. Dzieci bardzo się ucieszyły na wyjazd i że mogły spędzić ten czas z kolegami poza przedszkolem i obejrzeć Disney-owską bajkę o dzielnym Koguciku. po powrocie wszystkie panie zaprosiły nas na pikinik w ogrodzie przedszkolnym z kiełbaską, chlebkiem i piciem. Było bardzo fajnie i wesoło... A w środę  - 01.06.2016 roku panie urządziły nam dyskotekę pod chmurką w ogrodzie przedszkolnym, było malowanie twarzy, tańce i pląsy przy przebojach przedszkolnych i oczywiście słoneczna, super pogoda...buziaki dla wszystkich Dzieci od całego personelu przedszkola!!!

DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ 2016


14 październik w przedszkolu to nie tylko Dzień Nauczyciela, ale to święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieciom w przedszkolu było naprawdę dobrze i bezpiecznie. W tym roku wyjątkowo, bo 12.10.2016 roku oglądaliśmy akademię,  którą  przygotowała pani Małgosia i pani Krysia wraz ze swoimi grupami II i IV. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności śpiewając i recytując wiersze. Były piękne życzenia oraz własnoręcznie wykonane przez straszaków laurki. Za część artystyczną przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami.

"SERDUSZKO DLA MAMY"

            

Choć serduszko moje małe,
Tobie dziś oddaje całe.
byś na zawsze pamiętała
I podziękę moją znała.
Za to wszystko coś zrobiła,
Za to żeś mnie urodziła,
I że byłaś mą ostoją,
Za to żeś jest matką moją.
Ślę życzenia a nie kwiatki
Oraz miłość na Dzień Matki w dniu 25.05.2016 roku.

Czytaj więcej...

Podkategorie