Cała Polska czyta dzieciom "Patriotyczne wspomienia"

Dnia 26 Października 2018r. w ramach akcji „Patriotyczne Wspomnienia” nasze przedszkole na zaproszenie nauczycielki Małgorzaty Bielickiej odwiedził Przewodniczący Rady Miasta Knurów pan Tomasz Rzepa.
 
Przedszkolaki z grupy „Pszczółki” pod przewodnictwem p. Krystyny Grzesik i p. Joanny Kołodziej zaśpiewały piosenki o Polskiej tematyce oraz wyrecytowały wiersz „Kto Ty jesteś?” Po krótkim występie Radny przeczytał wszystkim przedszkolakom legendę o „Czechu, Lechu i Rusie”.  Na koniec pani Dyrektor wręczyła panu Tomaszowi dyplom z podziękowaniem oraz kotylion w naszych narodowych barwach. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie.

Czytaj więcej...

"PORCJA POZYTYWNEJ ENERGII"

Grupa naszych pracowitych i zdolnych ,,Pszczółek” z ogromnym zainteresowaniem i przejęciem brała udział w programie ,,Porcja pozytywnej energii” w roku szkolnym 2017/2018. Dzieci chętnie słuchały o tym jak powinny się odżywiać, by zachować zdrowie oraz bawiły się w zabawy przygotowane w scenariuszach. 18 maja 2018 roku w ramach konkursu zorganizowaliśmy przygotowywanie zdrowych i pysznych kanapek z rodzicami. Najpierw dzieci popisały się przed rodzicami swoją wiedzą podczas zabaw na dywanie -– odgadywały zagadki o warzywach i owocach, określały prawdziwość zdań grając w groszkowe ,,prawda czy fałsz,,” oraz odgadywały wyciągane z zamkniętymi oczami owoce i warzywa z ,,worka cudów,,”. Później, wszyscy przypomnieliśmy sobie o ważnych zasadach bezpieczeństwa i higieny oraz dokładnie umyliśmy rączki. Dzieci wraz z rodzicami przygotowały niesamowicie kolorowe i zdrowe kanapki. Zainspirowane zdjęciami wykonywały na kanapkach przeróżne zwierzątka oraz inne śliczne kompozycje. Najważniejsze jest jednak to, że tego dnia wszyscy razem zjedliśmy zdrowy i pyszny posiłek!

 

"PORCJA POZYTYWNEJ ENERGII" - ogólnopolski program edukacyjny

"Krasnale" z grupy III uczestniczą
w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym
"Porcja Pozytywnej Energii"

Krasnale z grupy III w naszym przedszkolu przystąpiły do IV edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Porcja Pozytywnej Energii", którego celem jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych polegających na spożywaniu warzyw i owoców. Organizatorzy pragną dać motywację do działania i podpowiedź wszystkim rodzicom, dzieciom i nauczycielom jak w łatwy sposób można radzić sobie z rosnącym problemem nadwagi i otyłości wśród dzieci. Częścią programu jest konkurs polegający na wykonaniu prac plastycznych przez dzieci i zorganizowaniu wystaw na terenie naszgo przedszkola.

 

Czytaj więcej...

AKCJA "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" po Śląsku w roku szkolnym 2017/2018


W wychowaniu i rozwoju człowieka  już od najmłodszych lat ogromną rolę odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika.  Rozumiejąc to i doceniając - nasze przedszkole, w ramach społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”  zorganizowało dla naszych milusińskich cykl spotkań z literaturą z naszego regionu. Dziękujemy wszystkim nauczycielkom za podjęcie wspaniałej inicjatywy spotkań z literaturą naszego regionu.
W dniu  20.02.2018 roku wszystkie dzieci zostały zaproszone na teatrzyk cieni pt. " O rybaku i złotej rybce", który przygotowała nauczycielka Joanna Murańska. dzieciom bardzo podobała sie taka forma przedstawienia treści bajki. Większa cześć  dzieci poraz pierwszy oglądała teatrzyk cieni. Wszyscy byli zachwyceni...dziękujemy.
Na kolejna bajkę zaprosiła nas pani Teresa Wilk w dniu 28.02.2018 roku, która swoim przebraniem wprowadziła nas w klimat naszego regionu Śląskiego. Przedstawiła taetrzyk kukiełkowy pt. "Powstanie Raciborza". wszyscy byli oczarowani i ze skupieniem wysłuchali bajki śląskiej....serdecznie dziękujemy.
W dniu 16.03.2018 roku pani Małgorzata Bielicka zaprosiła wszystkie dzieci na baśń śląską pt. "Zamurowana księzniczka". Dzieci podziwiały kunszt aktorski nauczycieli, którzy wcielili się w aktorów teatralnych. Były chwile wzruszenia i radości. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne bajeczki w ramach Akcji "Cała Polska czyta dzieciom". 

"RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM..."

W dniu 27.10.2016 roku zaproszenie do propagowania akcji "Cała Polska czyta dzieciom" przyjęła pani Dorota Sorys - mama Maji z grupy III "Krasnale". Nasz gość przeczytał dzieciom ksiązkę pt. " Dzwonnik z Noter Dame", która nas bardzo ucieszła gdyż tematyka tygodniowa w dwóch najstarszych grupach to Kraje Unii Europejskiej - Francja". Bardzo dziękujemy za przybliżenie dzieciom zabytków Paryża i rozwijanie czytelnictwa wśród najmlodszych...

Kolejnym gościem była pani Wioletta Sieniek - mama Bartosza z grupy III "Krasnale, która przeczytała bajkę pt. "Księżniczka na ziarnku grochu" w dniu 03.11.2016 roku. Bajka wszystkim pzredszkolakom się podobała, którą pani Wiola ilustrowała przygotowanymi obrazkami....dziękujemy.

W dniu 09.11.2016 roku zaproszenie przyjęła pani Helena Chrzęstek - babacia Doroty Macuba z grupy "Krasnale", która pzreczytała dzieciom bajkę pt. "Zaczarowany ksiąze". Dzieci jak zaczarowane słuchały pzrygód księcia Reinera i  poczynań złej czarownicy Eryki...serdecznie dziękujemy.

Pani Aleksandra Stajniak to mama Macieja, która przyszła do przedszkola z bardzo ciekawą bajką pt. "Wrombolaki" w dniu 10.11.2016 roku... dzieci udzialały trafnych odpowiedzi na zadawane pytania pani Oli dotyczace przygody małych bohaterów...oczywiście przedszkolaki bardzo dziękują.

Pani Ludmila J. to babcia Mai Sorys, która przeczytała dzieciom bajkę pt. "Pięć chusteczek" w dniu 15.11.2016 roku wszystkim przedszkolakom. Dzieci bardzo dobrze znają babcie Mai ponieważ pracuje w naszym przedszkolu. Dziękujemy...

Kolejny gość, który przyjął zaproszenie to mama Alana Dudzińskiego z grupy III Krasnale, który przyszła z bajeczką pt. "Moja jabłonka" w dniu 17.11.2016 roku. Choć bajeczka była krótka bardzo zaciekawiła przedszkolaków, a one w zamian za to podziękowały brawami.

Nasze pzredszkole odwiedziła w dniu 23.11.2016 roku mama Mateusz Maciury z bajeczką pt. "Oliwkowy sad", a w dniu 24.11.2016 roku mama Michała Sharmy przeczytała dzieom bajkę pt. "Pirat Po". Serdecznie dziekujemy za rozbudzanie zamiłowania do książki wśród najmłodszych rodzicom, babciom z grupy III Krasnali, które czytały w miesiącu listopadzie. 

Również wiosną nie opuścili nas rodzice i chetnie przyjmowali zaproszenie w celu czytania bajek dla dzieci m.in. mama Kacpra z "Lokomotywą", mama Krzysia Kwiatkowskiego z "Tajemniczym ogrodem" , mama Jasia Lasoty z "Kubusiem Puchatkiem".

Czytaj więcej...